Dom to twoje duchowe sanktuarium. To w nim budzisz się rano i do niego wracasz wieczorem. Dlatego ta przestrzeń powinna być nasycona energią ochrony, opieki, wsparcia, co przyniesie korzyści tobie oraz pozostałym domownikom. Wymaga to zarówno regularnych porządków i dbania o dom na poziomie fizycznym, jak i oczyszczania go na poziomie energetycznym oraz chronienia przed niepożądanymi wpływami.

Przede wszystkim przyjrzyj się uważnie swojej przestrzeni. Co Ci się w niej podoba, a co Cię denerwuje? Czy jest w niej coś, co przywołuje niemiłe wspomnienia? Czy jakieś elementy wzbudzają w tobie nieprzyjemne odczucia? Zwróć uwagę i pozbądź się ich, jeśli możesz.

Znajdź tez w swoim domu wszystkie zbędne przedmioty, które zagracają przestrzeń i pozbądź się ich. Takie gruntowne porządki mogą być męczące – wiem bo sama wielokrotnie przechodzę ten proces z moim klientkami. Ale pozbędziesz się bałaganu to stworzysz prawdziwie wspierającą przestrzeń i otworzysz się na cuda w swoim życiu. Wyrzuć wszystkie niepotrzebne rzeczy lub je oddaj. Jeśli nie założyłaś jakiegoś ubrania od kilku lat – to zapewne go już nie założysz. Jeśli trzymasz garnki na specjalną okazję – to zaufaj mi, że nigdy ona nie nadejdzie. To może być trudne, jeśli lubisz kolekcjonować różne szpargały – tak zwane „przydasie”, jak ja na nie mówię 😊Zastanów się nad zorganizowaniem swojego domy tak, aby wnieść do niego większą harmonię i więcej przestrzeni. Pamiętaj, że trzymanie dużej ilości rzeczy na małej powierzchni sprzyja napięciu, podobnie jak zbyt duża ilość kolorów w otoczeniu.

Każdego wieczoru przejdź po swoim domu i posprzątaj go z grubsza. Zachęć innych domowników, aby robili to samo. Najlepiej odkładać rzeczy na swoje miejsce zaraz po ich użyciu. Dbanie o przestrzeń na bieżąco to wielka oszczędność energii. Jeśli tego nie robisz, prędzej czy później będziesz musiała poświęcić sporo czasu na doporowadzenie swojej osobistej przestrzeni do porządku.